Po dolgem času spet objava, ker kot opažate so zanje čase samo objave povezane z delom za DT. Se trudim, da bo navadnih objav spet malo več. Današnja je še dolg za nazaj ... Ena poročna škatlica je nastala in danes vam jo pokažem kako izgleda. Želja je bila nekaj zlatega, ki sem jo dopolnila z vedno klasično in elegantno belo.
Pri ustvarjanju scrapbook strani ni nekih točno začrtanih pravil, ki narekujejo postopek izdelave ali pa določajo točno kje mora posamezna stvar stati. Tako kot pri izdelavi voščilnic imamo tudi tukaj možnost uporabe raznoraznih načrtov, ki nam olajšalo delo, a v večini primerov, vsaj pri meni je tako, delo poteka po občutku. Sama najraje ustvarjam v formatu 12 x 12 inčev oziroma 30,5 x30, 3 cm, saj imam tako dovolj prostora, da na listu papirja zaživi zgodba, ki jo predstavlja fotografija.
Dovolj govorjenja, gremo od besed k dejanjem.
1. korak: Iz kompleta vzorčastega papirja, sem izbrala papir zelene barve in ga osenčila s pomočjo distress blazinice in aplikatorja. Iz preostalih izbranih papirjev sem kar na oko izrezala ustrezne širine. Nato običajno sledi premikanje papirja v vseh mogočih smereh, dokler ne najdem prave. Vse papirje sem s pomočjo starih uničenih škarij po robovih razcefrala in ga posenčila, da sem dobila malo bolj starinski izgled.
2. korak: Odločila sem se, da tokrat uporabim eno štampiljko, ki bo celotno stran povezala skupaj. Štampiljko sem odtisnila s pomočjo Versa Mark blazinice in jo embosirala z belim embosing prahom, enako sem to storila tudi z dvema dodatkoma.
3. korak: Lotimo se lepljenja prvih večjih kosov papirja, tokrat sem za ta del uporabila tečkoče lepilo Fast Tack Glue. Običajno se tekočim lepilom izogibam, ker zelo radi gubajo papir. Priznati moram, da me je to lepilo presenetilo in navdušilo, lepo mazljivo, hitro prime, nič ne guba, z njim sem zalepila celo čipko, ki sem jo uporabila kot del dekoracije.
Vrstni red lepljenja, pa je bil tak:
- na zelen vzorčast papir sem najprej prilepila rjav papir z odtisom punčke, ki sem ga postavila skrajno desno,
- v spodnjo polovico lista sem postavila papir z lesnim vzorcem,
- ostro linijo med obema sem zabrisala z uporabo čipke.
4.korak: V zgornji levi in spodnji desni kot sem odtisnila še kotno dekoracijo listov in črt, za to sem uporabila kar navadno rjavo Memento blazinico.
5. korak: Na sredino sem nato prilepila še zelen kos kartona, ki predstavlja podlago za fotografijo, le- to sem prilepila s pomočjo 3d pene oz. lepilnega traku, da sem se izognila čipki in projektu dodala nekaj dimenzije.
6. korak: Končnemu izdelku sem dodala še nekaj rožic, ki sem jih izrezala iz belega šeleshamerja in jih posenčila z distress blazinicami, v središče sem s pomočjo Enamel Accents dodala pikice, za piko na pa sem kar s prstom in belo tempero naredila nekaj pack in črt. Punčko in lisički sem pobarvala s pomočjo Spectrum noir bleščečih flomastrov, nekaj bleščic pa je končalo tudi na cvetlicah.
Za lažjo predstavo, sem tudi tokrat pripravila video posnetek, ki vam bo olajšal razumevanje današanjega prikaza izdelave scrapbook strani.
Današnja navodila bodo žal brez slikovne podpore, če bo kakšen korak mogoče nekoliko nejasen, vas vabim, da si ogledate video navodila.
1. korak: Za izdelavo sem uporabila 3 osnove za voščilnice, vendar lahko brez večjih težav dodamo poljubno število osnov.
2. korak: Iz rjavega/natur kartona si pripravimo potrebne dele za vezavo. Papir izrežemo na velikost 5 x 14,8 cm in mu na krajšem delu s pomočjo plošče za utore naredimo utor na 2,5 cm. Po želji lahko robove okrasimo s pomočjo luknjačev.
3. korak: Pripravimo si tudi okrasen scrapbook papir, ki naj bo približno pol centimetra krajši po dolžini in širini. Oblepimo ga tudi z obojestranskim lepilnim trakom.
4. korak: Na osnove za voščilnice prilepimo pripravljen scrapbook papir.
5. korak: Dve osnovi povežemo s pomočjo vezave, ki smo jo pripravili iz natur kartona, tako da je ena polovica na eni osnovi, druga pa na drugi. Postopek ponovimo za vse naše sestavne dele.
6. korak: Ko imamo tako pripravljeno osnovo našega albuma (dolg trak povezanih osnov). Začnemo prepogibati papir, tako kot da bi izdelovali harmoniko iz papirja. Pri tem poskrbimo, da robove, ki nastanejo dobro utrdimo.
7. korak: Smo že pri koncu, saj nas čaka le še dekoriranje po lastnih željah. Sama sem si pri tem pomagala z izrezi, ki sem si jih pripravila. Pri izrezovanju sem uporabila papir, ki sem ga sama "pobarvala" s pomočjo Distress Oxidov*. Pri dekoriranju sem uporabila tudi posebno pisalo, ki deluje kot običajno pisalo, le da vsebuje ogromno pigmenta in ob pisanju pusti lepo bleščečo sled, če imate radi bleščice vsekakor priporočam Dylusions barvne markerje.
*Izdelava pisanega papirja:
Na bel karton sem s pomočjo aplikatorjev nanšala različne odtenke Distress Oxidov ( v zeleni barvi). Ko sem bila z nanosom zadovljna, sem papir poškorpila z vodo in pustila toliko časa, da je voda in barva reagirala. S pomočjo grelne naprave sem nato papir posušila. Postopek sem ponavljala, dokler nisem bila z ozadjem povsem zadovoljna.